Mám dať 2,5 ročnej dcérke cumlík?

Zodpovedané
9. okt 2021

Dobrý deň,

dcéra má 2,5 roka a má rada cumlík. Pred 3 dňami som jej povedala, nech ho hodí do koša. Hodila ho (myslím, že si neuvedomila, čo spravila) nedala som jej ho vôbec. Obedné a večerné zaspáva je strašné. Hodinu až hodinu a pol zaspáva, nevie sa ukľudniť. Keď nespi cez obed, tak cez je to s ňou ťažko. Je zlá.

Mám jej dať cumlík?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to na Vás, z medicínskeho hľadiska už cumlík v tomto veku robí viac neplechy ako dobra. Ak však má byť iba na proces uspávania (20 minút večer a cez deň), tak mi to príde ako menšie zlo, ako to že je hodinu a pol nešťastná.

Z dlhodobejšieho hľadiska je fajn na tom začať pracovať. Možno u dcérky na to treba ísť postupnejšie - náhrada za fľašu s vodou, mojkáčik, knižka o cumlíkovom škriatkovi.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas