Mám 8 týždňovému synčekovi zvýšiť dávku Nutrilonu?

Zodpovedané
28. mar 2019

Dobrý deň,

môj synček bude mať v sobotu 8 týždňov. Papá Nutrilon HA, štyri odmerky do 120 ml vody, výsledná dávka je 133 ml. Na krabici Nutrilonu je písané, že od 8 týždňov zvýšiť dávku na 5 odmeriek do 150 ml vody a výsledná dávka je 166 ml.

V poslednom čase sa synček budí na papanie skôr ako o tri hodiny a keď dopije mliečko, začne mrnčať. V noci spí cca od deviatej do druhej. potom približne do 5.30. Kedysi spával aj od deviatej do skorého rána cca 04:45. Neviem prečo sa to zmenilo.

Mám mu automaticky zvýšiť dávku?

Ďakujem

Dobrý deň,

akú má synček váhu? Mal by orientačne vypiť 150ml mliečka na kilogram váhy (ak má 4,5kg mal by vypiť 4,5x150ml = 675ml), ale je to veľmi orientačne, viac sa treba riadiť tým ako si synček pýta, ako priberá a prospieva.

Ak prospieva pekne, treba mu dať koľko si pýta, ak sa budí skôr tak mu dávku zvýšte (uvidíte či negrcká, ak by grckal radšej menšie dávky a častejšie).

To, že neprespí toľko ako prespal je normálne, režim dieťaťa sa mení aj sa meniť bude.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas