Mala by 14 ročná dcéra užívať pri Covide-19 antibiotiká?

Zodpovedané
18. feb 2022

Dobrý deň,

mám 14 ročnú dcéru, ktorá sa 10. februára ráno zobudila s vysokou teplotou 38,6°C. Dala som jej Paralen. Teplota rýchlo pominula a na druhý deň už bola skoro fit. Napriek tomu som utekala na druhý deň k detskej lekárke s tým, že ide víkend a predpokladáme, že sa jedná o Covid-19. Predpísala jej Isoprinosine a Sumamed trojtabletkový. Medzitým bola dcéra na PCR a Covid-19 sa potvrdil.

Má sa výborne a už jej nedávame žiadne lieky. Sumamed som jej nedala vôbec. Trochu ju bolí hrdlo.

Mám jej nasadiť tie antibiotiká, alebo si ich nechať na horšie časy?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ sa má dcérka dobre, tak nie je opodstatnené užívanie antibiotík pri akomkoľvek ochorení. Lieky by som nenasadila.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas