Má význam jednorazové podanie lieku Ventolin?

Zodpovedané
23. jan 2023

Dobrý deň,

môjmu ročnému synovi v ambulancii podali cez akúsi masku 2 vstreky lieku Ventolin. Syn má zapálené priedušky a momentálne už vykašliava hlieny.

Má takéto jednorazové podanie tohto lieku nejaký význam?

Znamená vykašliavanie hlienov, že sú priedušky už v poriadku?

Môžete mi odporučiť konkrétny inhalátor na Ventolin a kde ho mám kúpiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

na použitie ventolinu do dávkovača v spreji je nutný predpis od imunoalergologa. Ventolin je bronchodilatancium - teda rozširuje zúžené priedušky.

Existuje aj jeho sirupová forma na predpis pediatra. Pri vykašliavaní už sa väčšinou ochorenie obracia k lepšiemu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas