Má sa patogénna forma proteus mirabilis liečiť antibiotikami?

Zodpovedané
26. feb 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému môjho dieťaťa. Vo výtere je už pol roka patogénna forma proteus mirabilis aj s citlivosťou na antibiotiká.

Dcérka má kožné prejavy, ktoré sa objavujú po jedle. Aj po Neocate, aj po rastlinných mliekach a po akomkoľvek jedle. Zatiaľ sme neprišli na to, že z akého jedla sa jej pupence objavujú. Doktori (gastro, imunológ a aj kožný) nevedia príčinu.

Celiakia a alergia negatívne. Dvaja lekári odporúčajú antibiotiká, tretí lekár je vyslovene proti.

Aký je Váš názor?

Má moja dcéra užívať antibiotiká?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v tomto prípade by som sa riadila názorom gastroenterológa, má s tým určite najlepšie skúsenosti.

Proteus mirabilis je baktéria, ktorá sa bežné v stolici vyskytuje. Klebsiella pneumoniae nie, ale nepredpokladám súvis s problémami dcérky a výskytom tejto baktérie vo výtere, preto ja by som ATB neliečila.

Avšak určite viac skúseností má gastroenterológ, takže by som sa riadila tým, čo mi povie on.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas