Má ročný synček užívať DeVit, alebo odporúčate prejsť na iný vitamín?

Zodpovedané
28. aug 2021

Dobrý deň,

môj ročný synček bol dojčený a užíval 1 kvapku DeVitu za deň. Z dojčenia mal calcium, čo umožňovalo lepšiu vstrebatelnosť vitamínu D/devitu/.S prechodom na rodinnú stravu sa znížila intenzita dojčenia - dojčí sa iba pred spaním a trošku ráno, raz za noc.

Je vhodné používať DeVit, keď syn už neprijíma toľko mlieka?

Máme radšej prejsť na inú značku vitamínu D3?

Ak áno, na ktorú a s akým dávkovaním?

Ďakujem

Dobrý deň,

lepšie vstrebávanie neuľahčuje kalcium ale tuk obsiahnutý v materskom mlieku. Ak si vytlačíte zopár kvapiek mliečka na lyžičku a na to nakvapkáte Dčko, tak to úplne stačí. Toľko mliečka máte určite.

A po odstavení pokojne dávajte Dčko za akýmkoľvek jedlom, obsahujúcim tuk, čo už pri rodinnej strave je asi takmer každé.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas