Má podľa správy dcérka zlomenú ruku?

Zodpovedané
6. feb 2021

Dobrý deň,

dcérka spadla na zápästie a sťažovala sa na bolesť. Išli sme s ňou na úrazovku. Diagnóza znie: subperiostalna fraktúra distalného radia na rozhraní meta-diafyzy, schodovitá deformita kortiky doferencivatelna najmä na bočnej projekcii - dorzálnej hrane.

Manžel ss laicky opýtal lekára ma zlomenú ruku. A odpoveď znela nie. RTG nevidel. Ruku jej dali len do bandáže a natreli octanom.

Je podľa tohto popisu ruka zlomená?

Mám nechať dcérku hrať sa a robiť s rukou, alebo má mať kľudový režim?

Ďakujem

Dobrý deň,

ruka je zlomená. Je tam subperiostálna fraktúra, čo znamená zlomenina. Je nutné dať ruku do sadry.

Neviem prečo Vám toto povedali. Prosím choďte na pohotovosť, nech Vám ruku zasadrujú.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas