Má moje dieťa ekzém?

Zodpovedané
8. mar 2022

Dobrý deň,

moja dcéra máva obdobie, kedy sa jej na pokožke vytvára takéto čosi. Občas to zmizne. Býva aj obdobie, že to má veľké a zapálené.

Paradox je, že premastenie nikdy nepomôže. Skôr začína potom mokvať. Používali sme Oilatum od doktora a to dieťaťu nerobilo dobre. Skôr bol lepší Neo Phytiol alebo Sudocream. Občas si to škriabe. Má to asi na štyroch miestach - na pleciach, chbátiku a hrudníku. Ide o mapy.

Je to ekzém?

Ako môžem dieťaťu pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

takto z fotky to vyzerá ako ekzém.

Keďže píšete, že nepomáha bežné premasťovanie, tak môže ísť aj o niečo iné. Je vhodné vyšetrenie a diagnostika kožným lekárom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas