Má moje dieťa autistické črty?

Zodpovedané
31. máj 2022

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom správania mojej skoro 18-mesačnej dcérky. Hovorí len pár slov, používa skôr slabiky a vie napodobniť zvieratká, auto, vláčik. Prstom, resp. rukou ukáže len niekedy. Rozumie jednoduchým veciam. Je šikovná v hrubej i jemnej motorike. Vie zatancovať na niekoľko pesničiek, riekaniek, spí dobre, zje všetko. Nemá záchvaty zlosti.

A teraz čo ma znepokojuje. Veľmi často nereaguje na zavolanie, doma ani vonku. Očný kontakt má, ale občas tiež nereaguje. Nezaujíma sa o deti, ide skôr za väčšími. A tými sa vie aj zahrať napr. naháňačky. Rada sa hojdá na hojdačke v parku. Začne vystrájať iba vtedy, keď sa nemôže pohojdať, lebo sa hojdá niekto iný. Muž vraví, že mi šibe.

Môže byť autistka?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúste spraviť tento dotazník https://vyskum-autizmu.webnode.sk/news/skrining...

\odpovie Vám na Vaše znepokojenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas