Má moja dcérka užívať vitamín K?

Zodpovedané
3. dec 2019

Dobrý deň,

dcérka dostala po narodení vitamín K injekčne. Podľa všetkého by ho už nemala užívať. Pediatrička jej ho však predpísala raz mesačne.

Aký je Váš názor?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

dcérka (ak nemá nejaké zmeny v krvnom obraze), tak vitamín K po podaní intramuskulárne po narodení už užívať nemusí.

Avšak inak sa vitamín K (u detí, ktoré ho nedostali intramuskulárne po narodení ale kvapkovo) užíva 1x týždenne, nie mesačne.

Takže možno to pani doktorka z nejakého dôvodu napísala - obráťte sa teda priamo na ňu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas