Má moja dcéra nádchu, alebo ide o príznaky spojené s výberom kliešťa?

Zodpovedané
9. dec 2019

Dobrý deň,

dnes je presne mesiac odkedy sme dcére vybrali maličkého kliešťa. Od včera večera má sopeľ, sem tam kýchne. Je trošku unavená, ale inak úplne živá.

Je možné, aby tieto príznaky mali súvis s kliešťom, alebo ide o bežnú nádchu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

mesiac je už dlhá doba na to, aby sme to asociovali s poštipnutím kliešťa. Prejav, ktorý od kliešťa teraz môže mať je na koži tzv. erythema migrans. Rôzne veľká červená škvrna s bielym výbledom - ak by ho mala - musí byť preliečená ATB.

Nádcha a pocit únavy je terajšia viróza.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas