Má moja dcéra ekzém?

Zodpovedané
26. jún 2020

Dobrý deň,

moja dcéra má fľaky a neviem, či ide o ekzém. Na poslednej poradni nám naša doktorka na to nepovedala nič. Iba to, že to máme premasťovať olivovým olejom.

Normálne cez deň to má len také suché, ako suché miesta. Po kúpeli to takto sčervenie a potom opäť zosvetlie ako ostatná pokožka. Len sú tie miesta suché. To väčšie má v oblasti plienky a menšie vyššie nad plienkou. Na poradni sa chystám doktorke ukázať aj fotky, no chcela by som dovtedy niečo na to skúsiť.

Škriabať si to neškriabe, len niekedy vo vani.

Ide o ekzém?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem za radu

Dobrý deň,

o ekzém nejde a iný postup by som ani nevolila.

Iba by som odporučila premasťovanie kože.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas