Má moja 8-mesačná dcéra šarlach?

Zodpovedané
5. dec 2022

Dobrý deň,

môjmu synovi bol diagnostikovaný šarlach, užíva antibiotiká Cefzil. Mal červené bodky na podnebí, zapálené mandle a teplotu len jeden večer. Nič iné nemá, žiadne vyrážky, výter mal v poriadku.

Mám však doma aj 8-mesačnú dcéru. Už pár dní má každých 8 hodín teploty do 38,5°C. Boli sme aj na ORL. Zistili jej zápal uška, do ktorého jej aplikujem Pamycon. Má však extrémne husté zelené sople. Čítala som si, že takéto menšie deti majú pri šarlachu len sople. Mám strach, aby sa jej niečo nestalo.

Môže mať podľa príznakov šarlach aj 8-mesačná dcéra?

Ďakujem

Dobrý deň,

dieťa treba vyšetriť. Lekár určí, či je potrebný napríklad odber CRP na kontrolu stavu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas