Má moja 7 ročná dcéra vírus alebo parazity?

Zodpovedané
27. okt 2020

Dobrý deň,

moju 7 ročnú dcéru už niekoľko dní bolí bruško v okolí pupka. Bolesť trvá aj hodinu. Začne ju bolieť aj po jedle a aj v noci sa budí na bolesť.

Choroba začala bolesťou brucha. Vtedy mala hnačku trikrát za deň. Dali sme jej probiotiká Biopron forte 2x denne a prešlo to. Následne sa pridružila silná nádcha, ktorá trvala 5 dní. Dávali sme Nasivin sprej do nosa a Fenistil kvapky 3x denne. Opäť sa pridružila bolesť brucha bez hnačky. Tá trvá už štvrtý deň. Dávame jej probiotiká, nádcha ustúpila a dnes už začala kašľať.

Ide o vírus alebo o parazity?

Ďakujem

Dobrý deň,

veľmi pravdepodobne ide o vírus (adenovirus), ktorý spôsobuje hnačkovité ochorenie a nádchu.

V užívaní probiotik pokračujte aj mesiac, na týždeň vyraďte mliečne výrobky.

Bolesť bruška môže trvať dlhšie, kvôli zväčšeným uzlinám v brušku. Bohužiaľ, nie je na to žiadny liek. Chce to iba čas, dodržiavať prechodne bezlaktózovú diétu a užívať probiotiká.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas