Má moja 27 mesačná dcéra slabé prepojenie hemisfér?

Zodpovedané
14. feb 2022

Dobrý deň,

dcérka má 27 mesiacov a je veľmi šikovná. Skladá lego, klasické kocky ju nebavia. Lepí, vystrihuje, maľuje. Problém je, že veľa vecí robí jednou rukou. Pritom vidím, že by jej to išlo lepšie keby si pomôže aj druhou. Napr. pri nalepovaní. Keď jej to poviem, tak si pomôže. Ale pri ďalšej nálepke to isté.

Má takú hračku, kde skrutkuje skrútky. Všimla som si, že jednou rukou ide do jednej strany a druhou do druhej. Málokedy ide jednou rukou do oboch strán.

Je to v poriadku?

Ide slabé prepojenie hemisfér?

Čo sa týka plazenia a štvornožkovania, tak nič nevynechala.

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím si, že je to v poriadku. Nie je to celkom otázka na všeobecného pediatra, ale je to skôr na detského neurológa.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas