Má môj synček lišaj alebo atopický ekzém?

Zodpovedané
19. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému môjho synčeka, ktorý má 2 roky a 5 mesiacov.

Ide o lišaj alebo atopický ekzém?

Čím mu to natierať?

Z čoho to mohlo vzniknúť?

Má to na zadočku a stehnách. Je to také suchšie a v noci ho to svrbelo.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

suché miesta na týchto častiach kože nie sú pre atopický ekzém typické. Navyše, ak nie ste alergici, nie je táto diagnóza pravdepodobná.

Pôjde o iný problém, o čo by sme mohli iba hádať - či ide iba o kontaktnú dermatitídu z podráždenia, z alergie, zo stravy, atď.

Natierať niečím dobre mastným - Excipial napríklad 2x denne. A ak ho to aj svrbí, dala by som mu aj antihistaminiká.

Ak doma máte Zodac kvapky, tak na týždeň 2x denne 5 kvapiek, alebo ak máte Fenistil tak 2x 10 kvapiek.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas