Má môj syn kiahne?

Zodpovedané
8. aug 2019

Dobry deň,

synček má 11 vyrážok na ručičkách, jednu na kolienku a jednu na čele. Priebeh výsypu je nasledovný. Začina to ako malá červená ďobka, potom vyrážka s vriedkom a zväčšenie. Syna vyrážky aj svrbia.

Ide o kiahne?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

kiahne zväčša bývajú vo vlasatej časti hlavy, na hrudníku, menej často ich vidíme na končatinách.

Ak po skalení sa, vyrážka praskne, zaschne a potom sa chrasta odlupne bez vzniku jazvy, tak pôjde o kiahne. Proti svrbeniu dajte antihistaminiká (Dithiaden/ Fenistil)

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas