Má môj dvojmesačný synček ekzém alebo seboreu?

Zodpovedané
8. nov 2021

Dobrý deň,

dvojmesačný synček mal najskôr červené bodky v oblasti krku, líc, brady, na uškách aj vo vláskoch. Myslela som, že sú to potničky. Začali rozširovať najmä na lícach a brade. Potierala som ich repíkom, ale líca má aj po týždni cele červené, vysušené a drsné.

Môže ísť o ekzém?

Ako to treba ošetrovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť aj o novorodenecké akné. Musela by som nález vidieť a vyšetriť. Ak však vravíte, že je koža drsná, ide skôr o ekzém. O seboreu nejde určite.

Vhodné je vyšetrenie lekárom. Ak určí, že ide o ekzém, tak predpis kyseliny mliečnej, alebo kúpa nejakej dermatokozmetiky (Bioderma Atoderm alebo La Roche-Posay LIPIKAR). Kožu premasťovať. Ekzém by mal byť sledovaný kožným lekárom.

Ak pôjde o novorodenecké akné, tak nanajvýš tak obklady z čierneho čajíka. Akné by malo aj samé prejsť. Každopádne návšteva lekára je vhodná.

Bioderma Atoderm

Rad produktov Bioderma Atoderm je špeciálne určený na suchú, veľmi suchú alebo atopickú pokožku. Prípravky sú vhodné na každodenné použitie, aj ako doplnok produktov na liečbu ekzémov či svrbenia.

La Roche-Posay LIPIKAR AP+

Rad prípravkov La Roche-Posay LIPIKAR AP+ je určený pre citlivú, suchú a atopickú pokožku. Je ideálnym pomocníkom proti podráždeniu a svrbeniu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas