Má môj 18 mesačný syn autistické črty?

Zodpovedané
26. máj 2022

Dobrý deň,

moje dieťa má 18 mesiacov a nerozpráva. Niekedy nevníma a niekedy nereaguje na meno. Hrá sa so všetkým, strašne rád pozerá rozprávky. Teší sa, keď pozerá a opakuje to, čo oni robia. Kričí na nich, alebo sa ozýva. Keď ho volám von, tak ide a podá mi ruku. Keď poviem, aby sa išiel najesť, tak príde. Keď sme doma, tak sa hrá a pobehuje.

Môže to byť tým, že stále pozeral rozprávky a nevenovali sme sa mu toľko ako by sme mali?

Jeď mu zapnem na telefóne jeho obľúbenú rozprávku, tak hneď za mnou uteká a berie mobil. Reaguje a pamätá si všetko.

Má môj syn autistické črty?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže to byť spôsobené časom pri obrazovke. Nezdá sa mi že by mal autistické črty.

Na istotu si spravte tento dotazník. Postupujte podľa inštrukcií na stránke https://vyskum-autizmu.webnode.sk/news/skrining...

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas