Má môj 13-mesačný synček alergiu na orechy?

Zodpovedané
4. jan 2023

Dobrý deň,

keď 13-mesačný synček zjedol jedlo s mletými vlašskými orechmi, tak sa mu objavili červené fliačiky okolo úst. Po 30 - 40 minútach zmizli. Následne sme mu tieto orechy z jedálnička vyradili a zo strachu aj ostatné druhy orechov.

Je to dôvod na vyšetrenie u alergológa?

Môžem mu podať orechy napríklad po polroku?

Je možné, že alergia na orechy časom vymizne?

Ďakujem

Dobrý deň,

alergia na orechy nie je úplne "miznúci typ alergie". Takéto fliačiky mohli byť spôsbené aj kvôli niečomu inému ako pravej alergii. Napríklad kvôli zlému uskladneniu orechov, kontaminácii...

Asi by som vyskúšala podanie nejakého orechového masla v veľmi malých dávkach - štvrť lyžičky 5 dní po sebe.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas