Má môj 10 dňový synček hnačku?

Zodpovedané
24. feb 2022

Dobrý deň,

mám 10 dňového synčeka, ktorý máva bolesti bruška. Zatína päste, krčí kolienka a skrúca sa. Dala som mu probiotiká BioGaia. Robievam mu masáž a trénujem nožičkami.

Stolicu má žltú, takú praženicovú a redšiu. Niekedy sa vsaje až do plienky. Keď ho idem umývať a pokrčím mu nožičky, tak to vystrekne do umývadla. Ide o žlté redšie kako.

Mám byť znepokojená a môže ísť o hnačku?

Za deň má ocikaných minimálne 6 plienok a okakaných tak 5.

Ďakujem

Dobrý deň,

takáto frekvencia aj konzistencia aj farba stolice u dieťa v tomto veku je úplne normálna. Zvykne sa znížiť po šestonedelí, niekedy až po 3. mesiaci dieťatka.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas