Má dcérka červené vyrážky z mrkvy?

Zodpovedané
23. apr 2020

Dobrý deň,

dcérka má štyri mesiace, je na umelom mlieku a začala som ju prikrmovať. Začala som mrkvou pripravenou na pare. Dnes som jej dala tretí deň, zatiaľ spapala málo.

Ráno som si všimla, že sa jej vyhodili na chrbátiku akoby ružové vyrážky a okolo toho to začervenalo. Ráno to mala menej a poobede ich mala viac a výraznejšie začervenanie.

Môže to byť z príkrmu?

Ak áno, tak mám jej prestať dávať mrkvu?

Na fotke, kde má plienku, tak to som fotila ráno a ostatné sú fotené neskôr.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, môže to byť z príkrmu. Nateraz mrkvičku stopnite, skúste potom iný príkrm - zemiak napríklad.

Potom (pri tolerancii zemiačika) zasa môžete mrkvičku vyskúšať. Vždy, keď skúšate novú potravinu treba počkať 3-5 dní na možnú reakciu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas