Ktoré mlieko mám kúpiť v prípade núdze pre novorodenca?

Zodpovedané
14. sep 2020

Dobrý deň,

plne dojčím svojho týždňového syna. Je to moje druhé babo, prvé bolo na umelom mlieku. Bojím sa, že príde deň, keď sa mi mliečko minie a zoslabne.

Ktoré umelé mlieko vzhľadom na to, že je syn zatiaľ iba kojený mám kúpiť pre prípad núdze?

Tak, aby mu nespôsobilo koliku.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

koliky nespôsobuje mliečko ale nevyzretosť gastrointestinalneho traktu dieťatka. Každé dieťatko je iné a inak mu sadne umelé mliečko, to treba potom skúšať - vždy nechať mlieko aspoň 5 dní, nemeniť skôr.

Dúfam, že sa Vám podarí synčeka kojiť čím dlhšie, ideálne výlučne dojčenie 6 mesiacov a potom pri príkrmoch aspoň do 1. roka.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas