Koľko umelého mliečka by mal piť 3-týždňový synček?

Zodpovedané
28. sep 2022

Dobrý deň,

syn má 3 týždne a už sme vyskúšali niekoľko druhov umelých mliek (HA, AR, obyčajné aj Sensitive). Po najedení syn stále plače. Je prebalený, odgrgnutý, napapaný a stále plače.

Nie je to len večerný plač (koliky), ale on plače hocikedy. Zdá sa mi aj, že si často pýta papať +- po 1,5 hodine. Dávam mu 90 ml. Keď si však vypýta po takejto krátkej dobe, dám mu len 60 ml alebo 30 ml. A nie vždy všetko vypije.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

koliky nemusia byť iba večer, sú aj počas dňa.

Dieťa by si malo orientačne prijať dokopy okolo 180 ml mlieka na kilogram telesnej hmotnosti.

Ak má napr. 4 kg, tak cca 720 ml denne. Je jedno ako to rozdelíte. Pokojne aj menšiu dávku po 1,5 hodine - ako si pýta.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas