Koľko mlieka má vypiť 7 mesačný syn za deň, keď už papá aj príkrmy?

Zodpovedané
26. sep 2020

Dobrý deň,

synček má 7 mesiacov a začína mi odmietať umelé mlieko.

Koľko mlieka by mal denne vypiť, keď má príkrmy?

Je v poriadku piť 3x denne 210 ml mlieka?

Príkrmy má rád, vždy spapá celý príkrm. Od 8. mesiaca by sme mali vraj zaviesť do jedálnička biely jogurt.

Ktorý by ste mu odporučili?

Môžem kupovať klasický biely Pilos z Lidla 3,5%, alebo biely jogurt z Kauflandu 3,5% ?

Aký máte názor na Zvolenský a Bánovecký jogurt 10%?

Ako by mal vyzerať jedálniček, keď bude mať aj jogurt? 3 x denne príkrmy a 2x denne mlieko?

Odkedy môže kravské mlieko?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

3x denne 210 ml je určite dosť. Jedálniček cca by mal vyzerať že ráno mliečko, dopoludnia nejaké ovocie, na obed mäsovozeleninový príkrm, potom mliečko (tu môžete potom vymeniť mlieko za jogurt), pred kúpaním kaša a potom mlieko.

S jogurtom stačí začať až od 9. - 10. mesiaca, odporúčam kúpiť plnotučný biely s probiotickou kultúrou (neviem ako sú na tom jednotlivé jogurty, to si musíte pozrieť na etikete). Na začiatok ten 3,5%, pár lyžičiek, pri tolerancii neskôr môže 10%.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas