Koľko kravského mlieka môže vypiť 11,5 mesačné dieťa za 24 hodín?

Zodpovedané
21. jan 2020

Dobrý deň,

mám 11,5 mesačnú dcéru, ktorá je kojená asi 4x za deň. Pekne papá príkrmy. Chcela by som postupne prestať kojiť a začať dávať mlieko, ale umelé mlieko jej dávať nechcem.

Už tretí deň jej skúšam dávať doobeda kravské a už mu prišla na chuť. Vypije 150 ml.

Koľko kravského mlieka môže vypiť za 24 hodín?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

kravské mlieko do 3 rokov podľa našich a európskych odporúčaní dieťa piť nemá.

Ak však najmä ekonomicky nemáte na umelú formulu, tak môže ale až po 12 mesiacoch, maximálne 330 ml mlieka denne.

Treba si uvedomiť, že kravské mlieko s porovnaním s umelým (detským) mliekom nemá rôzne pridávané živiny, a preto nie je vhodnou formou na pitie (vo varenej strave a jogurtoch samozrejme vhodné je).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas