Koľko gramov mäsa v uvarenom stave by malo denne zjesť 1,5 ročné dieťa?

Zodpovedané
20. nov 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom toho, koľko mäsa v uvarenom stave by malo denne zjesť 1,5 ročné dieťa. Z popučeného jedla, alebo po odhryznutí ju napína. Váži 8,9 kg, meria 76 cm. Narodila sa s váhou 2 310 g a 44 cm, kvôli preeklampsii. Denne zje tak 1100 - 1200 ml príkrmu plus Nutrilon.

Je v poriadku, keď nechce žuť?

Koľko gramov mäsa v uvarenom stave by malo denne zjesť 1,5 ročné dieťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

nevadí, že ešte nechce žuť, to príde samé časom. Mäska okolo 50 gramov 6x týždenne. Nejde až tak o to koľko príkrmov na gramy zje, ale akej sú kvality.

Váha Vášho dievčatka je nižšia ako by mala byť, neviem ako si priberala postupne, treba to skonzultovať s detským lekárom.

V zime jej dávajte vitamín D.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas