Koľko dní po chorobe môže byť dieťa očkované?

Zodpovedané
22. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom očkovania dieťaťa v piatom roku.

Koľko dní po mierne zvýšenej teplote, po prekonaní soplíkov a bolesti hrdla môže ísť dieťa na očkovanie?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v podstate sa nedá paušalizovať koľko po ochorení očkovať. Závisí to samozrejme od typu ochorenia, jeho priebehu a celkového stavu dieťaťa.

Čo však všeobecne platí, že v prípade miernych respiračných ochorení so zvýšenou teplotou, sa môže pokojne očkovať po odznení klinických príznakov, ale napr. ani pretrvávanie miernej nádchy, keď sa má inak dieťa dobre, nie je striktným dôvodom na neočkovanie.

Presne o tom však vždy rozhoduje lekár, ktorý očkovanie vykonáva, po vyšetrení dieťaťa a zhodnotení jeho klinického stavu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas