Kedy sa má ustáliť stolica dojčeného bábätka pri podávaní príkrmu?

Zodpovedané
7. apr 2021

Dobrý deň,

moja 6 mesačná dcéra má stolicu ako šúľok, keď papá iba zeleninový príkrm na obed. Zje okolo 50 ml. Pri kakaní veľmi tlačí a nie vždy jej ide.

Kedy sa má ustáliť stolica dojčeného bábätka pri podávaní príkrmu?

Aká má byť jej hustota?

Ďakujem

Dobrý deň,

to je veľmi veľmi individuálne. Šúlok je vlastne stolica podobná dospelej stolici, a taká by v ideálnom prípade mala byť - ak dieťatko papá viac pokrmov ako mliečka.

Tlačenie pri kakaní je normálne, môžete ju rozbaliť a pomôcť jej (nožičky dohora alebo ku brušku), ale aj táto fáza skôr či neskôr pominie a pôjde to postupne ľahšie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas