Kedy sa má dieťatko začať pretáčať z chrbátika na bruško?

Zodpovedané
27. jan 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom pretáčania dieťatka.

Kedy sa má dieťatko začať pretáčať z chrbátika na bruško?

Ako prinútim dieťatko, aby sa začalo pretáčať?

Ďakujem

Dobrý deň,

medzi 4. a 5. mesiacom.

Môžete ho motivovať ukazovaním hračiek na bokoch a spraviť takú vec, že ukážete hračku napravo. Pravú nôžku vystriete. Bábätko sa trošku načiahne za hračkou napravo a vtedy pokrčenú ľavú nôžku prevalíte cez vystretú pravú. Bábätko sa tým prevalí a bude mať zakliesnené rúčky pod sebou. Bude sa ich snažiť vytiahnuť, aj s tým mu môžete ľahko pomôcť. Buď zatlačiť na opačnú stranu zadku ako ktorú rúčku má zakliesnenú pod sebou. Alebo mu trosku rúčku vysunúť.

Toto mam ja vyskúšané na synčekovi, nie som však fyzio, ti by Vám možno poradili lepšie ako motivovať.

Každopádne každé dieťatko je iné, svojské a v podstate naše motivácie sú naše srandičky. Keď budú svaly pripravené pobytom na brušku a bude záujem o okolie, tak sa prevalí. A potom už sa bude prevalovať vkuse. 🙂

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas