Kedy najneskôr môže byť dieťa preočkované MMR vakcínou?

Zodpovedané
28. júl 2022

Dobrý deň,

dcérka bude mať v septembri 5 rokov a mala by byť preočkovaná MMR vakcínou. Od malička má problém s jedením a slabšie priberá. Momentálne má 14 kg. Chcela by som ešte pred preočkovaním absolvovať gastro vyšetrenie.

Môžem odložiť očkovanie na neskôr?

Je tam určená nejaká horná hranica dokedy musí byť dieťa preočkované?

Ďakujem

Dobrý deň,

určená hranica pokiaľ viem nie je.

Nie je dobré tento čas zbytočne "naťahovať", aby sa dieťa chránilo efektívne najmä vtedy, keď je kolektivizované a náchylnejšie na ťažší priebeh ochorení (v mladom veku).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas