Kedy môžem dieťaťu zaviesť do jedálnička cviklu, hrach, červenú šošovicu a teľacie mäsko?

Zodpovedané
18. mar 2021

Dobrý deň,

rada by som sa poradila ohľadom zavedenia niektorých druhov zeleniny do jedálnička pre 7 mesačnú dcérku.

Od kedy môže papať cviklu, hrach, červenú šošovicu a teľacie mäsko?

Každá doktorka radí inak. Moja doktorka na poradni povedala, že ešte neodporúča.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokojne už všetko môže. Treba si sledovať či nebude reakcia, ako pri všetkých nových potravinách.

Mate pravdu, tak nás starší učia. Nejaké tabuľky čo sa kedy môže a čo nie. Ale mne to nedáva zmysel. Inde vo svete sa začína cviklou, teľacím.

Takže podľa mňa nemá zmysel odďaľovanie základných potravín podľa mesiacov.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas