Kedy môžem dať dcéru do škôlky po vybratí mandlí?

Zodpovedané
4. nov 2022

Dobrý deň,

dcére minulý týždeň vyberali nosné mandle a jednu krčnú jej zmenšili. Po operácii lekár povedal, že 5 - 7 dní by mala byť mimo kolektívu detí.

Po dvoch dňoch sme boli na kontrole, všetko sa hojí pekne. Bol tam však iný lekár a ten povedal, že medzi deti môže ísť, až keď jej z krčnej mandle zmizne biely povlak, ktorý sa po zmenšení či vybratí mandle vyskytuje u každého.

Ako to teraz je, kedy ju môžem dať do škôlky?

Ďakujem

Dobrý deň,

treba sa orientovať tým, čo Vám povie lekár priamo na kontrole.

Štandard je dieťa uiestňovať do kolektívu po cca 10 dňoch +.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas