Kedy môžem bábätku zaviesť do jedálnička cestoviny?

Zodpovedané
11. mar 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom jedálnička u bábätiek. Moje dieťa už papá zeleninu, mäso, kašu na večeru a začali sme aj s ovocím.

Kedy môžem dieťatku na umelom mlieku zaviesť do jedálnička cestoviny, avokádo a jahody?

Ďakujem

Dobrý deň,

jahody ideálne v sezóne jahôd - teda v júni, aby to ale bolo do roka života. Avokádo pokojne kedykoľvek.

Cestoviny by som zaviedla až po zavedení lepku a vajec. Neiem, či kašu máte zavedenú lepkovú či bezlepkovú.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas