Keď mesačné bábätko zaspí, tak má chrapľavý hlas. Je to v poriadku?

Zodpovedané
3. mar 2022

Dobrý deň,

máme mesačné bábätko, ktoré má problém s refluxom. Niekedy sa mu vracia kyselina do hrdla. Keď zaspí, tak má chrapľavý hlas ako keby chrápal.

Je to v poriadku?

Grcká po napapaní a aj hodinku dve po jedle tiež trošku vygrcká.

Je v poriadku, keď má stolicu niekedy po každom papaní?

Stolicu má peknú žltú, niekedy tvrdšie bobky a niekedy kašovitú.

Ďakujem

Dobrý deň,

stolica po každom kŕmení v tomto veku je v poriadku. Väčšinou sa táto frekvencia okolo 3. mesiaca zastabilizuje na menšie frekvencie.

Po grckaní môže byť bábätko jemne prichrípnuté. Pokaiľ pekne priberá, nevracia prúdom, stolica odchádza, nie je krv v stolici, tak nie je nutné žiadne intervencie.

Dieťatko kŕmte radšej častejšie a menšie porcie mliečka. Dávajte ho po kŕmení dobre odgrgnúť a po kŕmení noste vo vertikálnej polohe aspoň 15 minút. Nenatriasajte, nehojdajte.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas