Kašeľ a zlatý stafylokok u 8 mesačného chlapčeka. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
5. júl 2020

Dobrý deň,

môj 8 mesačný syn má už štvrtý mesiac problémy s kadlom. Predtým aj chrčal, ale to už prešlo. Teraz len ráno vlhko kašle a cely deň nič. Soplík nemá vôbec. Navštívili sme už gastro, pneumológa a krčného. Aj krv ma v poriadku.

Teraz mu zistili na posledných steroch zlatého stafylokoka. Keď kašeľ neprejde ani po liečbe stafylokoka, tak nás chcú poslať do nemocnice.

Stretli ste sa s podobným prípadom?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nemyslím si, že kašeľ a stafylokok spolu nejako súvisia, ale pri tak dlhodobom priebehu asi za vyskúšanie nič nedáte.

Do nemocnice asi potom na celkové prešetrenie ešte Vás pošlú.

Mňa ešte napadajú otázky - aké máte bytové podmienky, nemôžete mať plesne, nemáte vlhký byt, starší byt?

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas