Je zvýšená teplota reakciou na očkovanie?

Zodpovedané
28. sep 2019

Dobrý deň,

po očkovaní MMR ostala dcérka zahlienená. Ťažko sa jej dýchalo a na druhý deň mala zvýšenú teplotu. Pár dní bola bez teplotu a teraz už štvrtý deň ju má zvýšenú. Pohybuje sa od 37,5°C, včera 37,9°C.

Môže to byť reakcia na očkovanie?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

myslím si, že 4 dni po očkovaní už to bude skôr prejavov virózy.

Nakoľko teplota nie je nad 38,5st.C, nie je potrebné ju znižovať. Dcérku sledujte, dbajte a jej dostatočnú hydratáciu a majte s ňou pokojový režim doma.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas