Je zvracanie po jedle u polročného bábätka bežný jav?

Zodpovedané
11. jan 2023

Dobrý deň,

mám 6,5-mesačnú dcéru, ktorá má od narodenia problém so zvracaním. Odkedy som ju začala prikrmovať, je to o niečo lepšie. Ae aj tak ešte zvykne vracať po jedle, hlavne večer po nemliečnej kaši. Podávam jej aj Gastrotuss sirup, ale ani to nepomáha. Myslím, že nemá žiadne iné problémy. Má iba bolesť bruška či slabé priberanie.

Je to v poriadku, alebo máme jej zvracanie začať riešiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ nemá iné problémy a vidíte zlepšenie stavu, tak by som sa skúsila zamerať na to, či teda zvracanie nemôže mať súvis s kašou.

Skúste jej na večeru ponúknuť niečo iné, prípadne inú obilninu v kaši. Neviem, či má lepkovú, bezlepkovú a z akej obilniny.

Ak mala reflux a zlepšuje sa, priberá na váhe a je psychomotoricky v poriadku, tak sa u detí nezvykne liečiť inak ako úpravou režimu + prípadne sirupy typu Gastrotuss. Prognóza je veľmi dobrá: Do roka väčšina detí už problémy nemá.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas