Je žihľavka nebezpečná?

Zodpovedané
22. jún 2022

Dobrý deň,

syn bral antibiotiká Medoclav kvôli angíne. Po poslednom podaní sa o 2 hodiny celý vyhádzal. Naša pani doktorka nám povedala, že je to alergická reakcia. Dala nám čapíky a Fenistil. Večer mu vymizli a ráno to mal znova. Išla som s ním na kožné a tam určili, že ide o žihľavku. Dali nám antibiotickú masť a ďalej podávať Fenistil. Má aj dve vyrážky na očiach.

Je to nebezpečné?

Môže mu hroziť aj dusenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

takáto forma alergickej reakcie (dusenie - anafylaxia) je extrémne raritná. Lieky proti alergii už má teraz nasadené, takže by som sa toho vyslovene neobávala.

Do budúcnosti treba dovyšetrovať, či ide naozaj o alergickú reakciu na antibiotiká, alebo ide o žihľavku vyskytujúca sa pri infekcii horných dýchacích ciest.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas