Je zelená stolica u 2,5 mesačného dieťaťa v poriadku?

Zodpovedané
15. dec 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom stolice 12 týždňového dieťaťa. Pije Sunar Complex, užíva DeVit, Cevitko a probiotikum Probiomaxík. Pred mesiacom ešte nebola taká zelená, mliečko sme nemenili. Sú tam aj také sivé kúsočky.

Je to v poriadku?

Ďakujem pekne.

Ďakujem

PS. Fotku prikladám v druhej otázke, prosím nezverejňovať

Dobrý deň,

samotné zafarbenie stolice aj nazelenalo nie je problémom. Ak dieťatko priberá, prospieva, je pokojné, nemá bolesti bruška, nevracia prúdom, sú pocikané pravidelne plienky.

U tak malého dieťaťa je užívanie C vitamínu otázne, neviem či to máte odobrené lekárom, či bol nejaký problém? Probiotium Probiomaxik neodporúčam pokiaľ nemá koliky.

Odporúčam Probiofix baby preto, že je na umelom mliečku, aby sa doplnal kmeň BB-12, ktorý majú dojčené detičky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas