Je vhodné podávať mesačnému dieťatku iné tekutiny okrem umelého mlieka?

Zodpovedané
11. jún 2020

Dobrý deň,

mám mesačnú dcérku, ktorá je kŕmená UM - Beba Optipro 1.

Naša pediatrička povedala, že podávanie vodičky, či čajíku nie je potrebné. Včera sme boli na poradni a naša pani doktora ostala PN a zastupovala ju kolegyňa. Tá sa čudovala, že malej neponúkam vodičku.

Aký je Váš názor?

Je vhodné podávať mesačnému dieťatku iné tekutiny okrem UM?

Ak áno, odkedy a aké množstvo denne?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

podľa platných najnovších odporúčaní nie je vhodné ponúkať vodu na pitie dojčaťu kým nezačne papať príkrmy.

Vystačí si s materským mliečkom, alebo v tomto prípade umelým mliečkom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas