Je vhodné ísť na svadbu s 2-mesačným bábätkom?

Zodpovedané
24. aug 2022

Dobrý deň,

začiatkom októbra sme pozvaní na svadbu. Mladší syn bude mať 2 mesiace (- 4 dni). Pôvodný plán bol nosič + kočík vo vedľajšej miestnosti (čo sa mu bude páčiť viac). Plus mám požičané slúchadlá.

Je narodený v 38. týždni zdravý, bez akýchkoľvek komplikácií. Pri pôrode vážil 3 750 g a mal 50 cm. Pekne prospieva a priberá. Jedna časť rodiny vraví, aby sme išli. Manželova časť rodiny ma odhovára hlavne kvôli chorobám.

Ja som toho názoru, že chorobu môžeme rovnako chytiť na menšom nákupe ako na svadbe (cca 60 ľudí).

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ si ho na rukách neprestrieda 60 ľudí (čo si ho neprestrieda ani v obchode) a tí, ktorí ho na rukách budú mať, sú len najbližšia rodina, ktorá ho máva "aj tak", tak prečo nie. Treba rodinu vždy upozorniť, že musia byť zdraví, nebozkávať synčeka a pred kontaktom si vydezinfikovať ruky.

Na Vašom mieste by som sa neorientovala ani na jednu, ani na druhú časť rodiny, ale spravila si tak ako je dobre Vám.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas