Je vhodné dlhodobé užívanie probiotík?

Zodpovedané
20. aug 2021

Dobrý deň,

dcéra sa narodila urgentnou sekciou, lebo som mala vysoké horúčky - infekcia maternice. Aj ona mala potom vysoké hodnoty CRP, musela preto brať týždeň antiobiotiká.

Už v pôrodnici nám kvôli tomu odporučili jej podávať probiotiká (máme Probiofix Baby) s tým, že ich môže užívať aj potom. Má 6 týždňov a stále ich užíva, aj keď teraz je to skôr len preventívne.

Ako dlho ich má ešte užívať?

Nechcem, aby si na to zvykla, ale aby mala zdravú flóru aj prirodzene svoju.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je to veľmi vhodné v tejto indikácii - pôrod sekciou, počas prvých 4mesiacov. Na nič si nezvykne, svoju flóru si stále tvorí, pokojne do zavedenia príkrmov môže tieto probiotiká, potom Probiofix imun baby aspoň do 6 mesiacov veku života.

Nie je to o zvyku, ale o podpore osídlenia črievka dcérky, ktoré nebolo úplne prírodne podporené prirodzeným pôrodom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas