Je vhodné dať syna zaočkovať, keď mal nádchu a bol zachrípnutý?

Zodpovedané
17. dec 2022

Dobrý deň,

syn bude mať o pár dní rok a v pondelok ho čaká 3. očkovanie. Ale už asi týždeň má nádchu a bol zachrípnutý. Zdá sa mi, že je to už lepšie.

Je vhodné ho dať zaočkovať, alebo mám počkať aspoň dva týždne?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak má ešte nádhcu, odložila by som očkovanie na čas, kedy bude úplne zdravý.

Ak už dnes nádchu nemá a očkovanie má byť v pondelok, tak očkovaný byť teoreticky môže. Záleží od priebehu ochorenia, či mal aj iné symptómy /horúčky, kašeľ/.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas