Je v poriadku, že moje dieťa nič nedáva do úst?

Zodpovedané
6. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom 9 mesačnej dcérky, ktorá si nič nevkladá do úst. Jedine pršteky si pocmúľa a trošku hryzie, keďže jej teraz idú horné zúbky. Hryzátko nechce.

Je dojčená a cumlík nemá a ani nikdy nemala, ani žiadnu fľašu. Párkrát som si všimla, že dala do úst nejakú hračku. Staršia dcérka si od 4. mesiaca všetko vkladala do pusinky a takto skúmala svet.

Je to v poriadku, keď to mladšia dcéra nerobí?

Bojujeme aj s príkrmami, tak mi napadlo, či to nemá súvis. Pediatričke som to spomínala, keď mala 7 mesiacov a vtedy povedala, že je to ok. Na poslednej poradni som na to zabudla.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

každé dieťatko je iné.

Ak pani doktorka hodnotí, že je to vzhľadom k ostatnému dcerkinmu vývinu ok, tak by som sa nestrachovala.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas