Je v poriadku, že 20-mesačné dieťa chrápe?

Zodpovedané
22. dec 2022

Dobrý deň,

moja 20-mesačná dcérka už týždeň chrápe. Všimla som si aj, že cez deň dýcha ústami. Soplík nemá, skúšala som odsať, ani nie je chorá. Striekam jej cez deň morskú vodu, ale zatiaľ sa to nelepší. Pred 3 týždňami sme mali obe nejaké prechladnutie, ona len kašeľ a hnisali jej očká. Ja horúčku, kašeľ, nádchu.

Treba pre istotu navštíviť pediatričku, alebo mám počkať?

Ďakujem

Dobrý deň,

po ochorení môže prechodne byť chrápanie ako následok zväčšenia nosovej mandle. Ak by to pretrvávalo aj po sviatkoch, objednate sa cestou OL k ORL.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas