Je v poriadku podávať vakcíny do predlaktia u 15 mesačného dieťaťa?

Zodpovedané
17. jún 2021

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o názor ohľadom podania vakcíny proti MMR a ovčím kiahňam.

Je podľa Vás v poriadku podávať uvedené vakcíny do predlaktia u 15 mesačného dieťaťa, keď je možnosť do svalu stehna?

Moje dieťa má podliatiny z toho ako silno držala sestrička jej ruky a zjavne aj bolesť bola horšia.

Ako postupujete pri očkovaní vy?

Ďakujem

Dobrý deň,

injekcia sa môže podávať buď do ramena alebo stehna. Do predlaktia sa nezvykne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas