Je v poriadku plytké dýchanie u 5 mesačného bábätká?

Zodpovedané
22. apr 2020

Dobrý deň,

moja 5 mesačná dcérka máva počas spánku v noci ako keby plytké dýchanie. Naraz sa jej zrýchli dych, potom na par sekúnd (10-15) prestane dýchať. Potom nasleduje hlboký nádych a zase zrýchlené dýchanie.

Niekedy sa mi zdá ako keby lapala po dychu.Trvá to približne mesiac a posledné dni to máva v noci častejšie. V noci sa ju snažím prebrať, keď to začne. Poradňu máme teraz zrušenú

Je toto normálne u detičiek?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

to, čo popisujete je normálna mechanika dýchania počas spánku, ktorá je spôsobená rôznymi spánkovými fázami.

Nesvedčí pre žiadnu patológiu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas