Je v poriadku nechutenstvo počas šiestej choroby?

Zodpovedané
27. apr 2022

Dobrý deň.

moja 7 mesačná dcérka má pravdepodobne 6. chorobu. V pondelok, utorok, stredu mala horúčku max. 38°C. V piatok sa jej urobili nejaké vyrážky.

Už jeden týždeň nechce jesť. Najprv odmietala len UM, ale teraz už nič nezje.

Ako jej môžem pomôcť?

Je normálne to nechutenstvo?

Ďakujem

Dobrý deň,

nechutenstvo je pri každom infekte aboslútne normálne. Tobôž pri infekte, kde má dieťatko takto vysoké teploty. Nebojte sa, dá sa to čoskoro do normálu a postupne si dobehne tento výpadok.

Je však treba, aby bola zaistená jej dostatočná hydratácia a pravidelne pocikané plienky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas