Je v poriadku krv v stolici 5,5-mesačnej dcérky?

Zodpovedané
26. júl 2022

Dobrý deň,

moja 5,5-mesačná dcéra má posledné 3 týždne občas krv v stolici a aj hlieny (hlieny skoro stále). Pediatrička nakázala probiotiká (ale to len ako prevenciu) a tvrdí, že takéto množstvo nevadí. Minulý týždeň sme boli na poradni, aj bola očkovaná druhýkrát (to zvládla krásne).

Dcérka je dojčená. Odskúšala mrkvu, petržlen, zemiak, tekvicu, kaleráb a cuketu. O jedlo má záujem už od 4. mesiaca, ale začali sme úplne pozvoľna.

Objektívne nemá žiadny problém, je čulá, pekne papá, priberá, ciká, nie je mrzutá. Psychomotorický sa vyvíja tiež v poriadku a spáva primerane veku.

Má už skoro 8 kg a 70 cm. Pôrodná váha 3 740 g, 53 cm.

Aký je Váš názor?

Mali by sme žiadať o rozbor stolice?

Aké je Vaše odporúčanie?

Ďakujem

PS: Fotky prikladám v druhej otázke. Prosím nezverejňovať

Dobrý deň,

rozbor stolice by som neindikovala, nakoľko je úplne spokojná a pekne priberá.

Ak dojčíte, skúste na 2 týždne absolútne vyradiť mliečne produkty (ani bezlaktózové, ani maslo, ani stopové množstvá v čokoládach atd).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas